Katedra Teorii,
Filozofii
i Historii Prawa
INSTYTUT NAUK PRAWNYCH
Kierownik katedry:
Zapraszamy do udziału w interdyscyplinarnej konferencji naukowej, którą Katedra Historii Doktryn Polityczno-Prawnych i Historii Prawa Wydziału Prawa i Administracji
Uniwersytetu Zielonogórskiego przygotowuje we współpracy z Katedrą Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego; Katedrą Filozofii, Dyscyplin Społecznych i Humanistycznych Kijowskiego Uniwersytetu Prawa Akademii Nauk Ukrainy; Kołem Naukowym Studentów Prawa Uniwersytetu Zielonogórskiego.
INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW (aktualizacja 16.09.2016 r.)
Komitet Organizacyjny konferencji stanowią:
Obrady konferencji będą prowadzone w dniu 20 września 2016 r. Dnia 19 września przewidziany jest przyjazd uczestników, a w dniu 21 września wyjazd. Celem konferencji jest analiza doktryn polityczno-prawnych w aspekcie interdyscyplinarnym.
Organizatorzy zapraszają do udziału nie tylko prawników, ale także historyków, politologów, filozofów oraz przedstawicieli innych dyscyplin nauki. Konferencja będzie prowadzić obrady w sekcjach tematycznych, pod kierownictwem moderatorów.
Osoby zainteresowane udziałem w konferencji prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego i wysłanie go na adres moderatora sekcji, w której obradach osoba chciałaby uczestniczyć. Decyzję o dopuszczeniu zainteresowanych do udziału w obradach podejmuje moderator sekcji. Formularze rejestracyjne można przesyłać do 24 maja 2016 r.
Wygłoszone w trakcie konferencji referaty zostaną opublikowane w pracy zbiorowej. Ze względu na uniwersalny i międzynarodowy charakter konferencji praca ukaże się w języku angielskim. Warunkiem opublikowania tekstu jest ścisłe dostosowanie się autora do zasad publikacji, określonych przez Komitet Organizacyjny konferencji.
Warunkiem udziału w obradach jest wniesienie opłaty konferencyjnej wysokości 380 PLN. Opłata obejmuje materiały konferencyjne, wyżywienie (w dniu 20.09.2016 r. śniadanie, przerwa kawowa, obiad, uroczysta kolacja; w dniu 21.09.2016 śniadanie), publikację artykułu (objętość do 12 stron maszynopisu) w pracy zbiorowej, wydanej w wydawnictwie uczelnianym UZ. Opłata konferencyjna nie obejmuje noclegu.
Opłatę, najpóźniej do końca czerwca 2016 r. należy przelać na konto Uniwersytetu Zielonogórskiego (ul. Licealna 9, 65-417 Zielona Góra):
Bank Millennium S.A.
PL 85 1160 2202 0000 0002 8474 4132
Uczestnicy z zagranicy, przy wpłacie opłaty konferencyjnej muszą podać do konta dopisek z obowiązującym kodem BIC (SWIFT) dla Banku Millennium S.A. BIGBPLPW
W tytule proszę wpisać: KDPP2016 Jeśli wpłaty dokonuje instytucja proszę wpisać również w tytule imię i nazwisko uczestnika.
Na życzenie uczestników konferencji organizatorzy mogą zarezerwować noclegi w Domu Studenta „Rzepicha”. Jego zaletą jest lokalizacja w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca obrad (budynek A-29 w Campusie A), a także niska opłata za nocleg – 30 PLN. „Rzepicha” nie oferuje jednak wysokiego standardu. To typowy akademik. Pokoje nie mają osobnych łazienek. Zaplecze sanitarne jest wspólne dla całego korytarza. W przypadku zamówienia rezerwacji w akademiku „Rzepicha” konieczne jest dołączenie opłaty za nocleg do opłaty konferencyjnej. Opłata konferencyjna wraz z kosztami dwóch noclegów w D.S. „Rzepicha” wynosi 440 PLN.
Jeśli uczestnicy nie są zainteresowani noclegiem w akademiku mogą korzystać z hoteli. Rezerwacji w hotelu uczestnicy dokonują we własnym zakresie. Baza hotelowa Zielonej Góry jest dosyć bogata chociaż żaden hotel nie jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie Campusu A Uniwersytetu Zielonogórskiego, gdzie odbędą się obrady konferencji. Do dyspozycji są hotele o różnym standardzie. Oto kilka propozycji:
SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI (aktualizacja 14.07.2016 r.)
Moderatorzy: dr hab. Bernadetta Nitschke-Szram, prof. UZ (b.nitschke@wpa.uz.zgora.pl)
dr hab. Bohdan Halczak, prof. UZ (b.halczak@wpa.uz.zgora.pl)
Dopuszczalne języki obrad sekcji: polski, niemiecki, angielski, ukraiński, słowacki.
Przewidywany zakres problematyki obrad: Analiza sytuacji prawnej mniejszości narodowych w państwach europejskich, zarówno przynależnych do Unii Europejskiej, jak również pozostających poza jej strukturami. Konfrontacja przepisów prawa z realną rzeczywistością, współcześnie i w historii najnowszej.
Moderatorzy: dr Ewaryst Kowalczyk, dr Sławomir Maciejewski
Moderator: dr Agnieszka Szczap
Moderator: dr Michał Zieliński